Të fitosh luftën ndaj celulitit. Eksperienca ime dhe ja çfarë duhet të bëni dhe ju

April 10, 2021

Përshëndetje lexuesit e mi të dashur. Sot do t’ju tregoj për sfidën dhe aventurën time të fundit në drejtim të kujdesit për trupin. Kam provuar mënyra dhe metoda të ndryshme, por pak kanë mundur të më japin efektin e dëshiruar. Nuk dua të ju mbajë më në pritje, ja çfarë ndodhi:

Shqipe Balla Blogere dhe Mama

Sfida ime e re

Jemi në stinën e verës, ditët zgjasin më shumë, dielli mbizotëron qiellin. Sa bukur të shpëtoj nga të gjitha ato rroba të rënda që na shoqëruan gjatë dimrit të gjatë. Sidoqoftë, një problem i madh na shoqëron ne gratë me ardhjen e verës! Sfida e rrobave të banjos sidomos pas një qëndrimi kaq të gjate në shtëpi si asnjëherë tjetër.

Një mëngjes në maj u zgjova dhe pak para se të vishesha, po mendoja se sa e vështirë do të ishte të gjeja veshjen e duhur. Më vinte për qarë, imazhi im i pasqyrës nuk ishte ai që shpresoja. Por prap nuk isha keq dukesha deri diku e tonifikuar, derisa u ktheva dhe O ZOT !!!

Makthi i çdo gruaje ishte aty në këmbët e mia. CELULITI i mallkuar, mendova, do të të mposht një ditë! Kështu që vendosa ta filloj këtë luftë personale dhe ta dokumentoj hap pas hapi dhe më pas ta ndaj këtu, në blogun tim, me ju të gjithë lexuesit e mi të apasionuar

Hapi i parë. Të ndjek një strategji

Kam lexuar në të kaluarën për një trajtim të mrekullueshëm bazuar te kafja dhe vera e kuqe cilësore. Metoda që kisha lexuar, përbëhej nga zhytja në një vaskë të mbushur me kafe dhe verë të kuqe cilësore për një orë në ditë për dy javë rrjesht. Karakteristikat e dobishme të elementeve aktive te kafes kundërveprojnë me efektet e celulitit dhe zvogëlojnë “shenjat në këmbë” aq te bezdishme.

Sidoqoftë … Ku mund të gjeja kohën për të bërë banjë çdo ditë nga një ore? Dhe mbi të gjitha, nuk kam aq para për të blerë një vaskë të tërë me kafe dhe verë të kuqe?

Kështu që, unë i thashë vetes “A është e vërtetë që nuk meritoj të jem e bukur vetëm sepse nuk i kam të gjitha ato para dhe atë kohë të lirë?” Përgjigja ishte “Unë e meritoj të jem e bukur dhe të gjitha gratë e meritojnë” dhe vendosa për të gjetur zgjidhje që mund të ndihmojë të gjitha gratë që, si unë, luftojnë çdo ditë!

Hapi i dytë. Të bëj kërkime

Fillova të hulumtoja në internet dhe tu informoja për potencialin e trajtimit me kafeinë dhe ekstraktet e verës, duke shpresuar se do të gjeja diçka që ishte e përshtatshme për mua. Duke lexuar gjithandej kuptova se sa i rëndësishëm ishte trajtimi me kafeinën si element aktiv e cila ka veti fantastike në reduktimin dhe zhdukjen e celulitit. Trajtim i tillë i kombinuar përdorej kudo në klinika në mbarë botën duke dhënë rezultate të shkëlqyera. Por problemi është i njejtë … Është e mundur që nuk ka asgjë tjetër më të lirë dhe praktike?!??!?!!

Duke vazhduar kërkimet, lexova për një produkt i cili kishte me të vërtet atë që unë doja. Ai ishte i bazuar te kafeina si princip aktiv si dhe shumë elemente të tjera bimore të cilat kanë veti anti-oksiduese dhe luftojnë radikalët e lirë përgjegjës për plakjen e parakohshme të lëkurës.
Por a funksionon vertet?

Komentet që gratë qe e kishin provuar ishn vërtet të mrekullueshme

Kremi anti-celutlit Mira Piel është një produkt unik i cili bën të mundur eleminimin e celulitit, djeg dhe parandalon depozitimin e mëtejshëm të yndyrnave në lëkurë. Formula revolucionare gjithashtu ushqen lëkuren duke e bërë atë më të re dhe elastike.

Hapi i tretë. Prova me Mira Piel

Pasi e bleva në internet, mbërriti per nje ditë. Siç ju thash, për fat të keq nuk isha gati për provën e rrobave te banjes dhe këmbët e mia ishin të mbuluara si vrimat e lëvozhgës së portokallit !!! Mezi prisja të filloja me aplikimin e kremit Mira piel.

E fillova nje mëngjes pas dushit, dhe për rreth 15 ditë vazhdoja të përhap pak nga kremi i “mrekullueshëm” çdo ditë. Te them te drejten isha skeptike ditët e para! Në fund të 15 ditëve nderrova mendje, po përmirësohesha!!!!!! Për fat të mirë, për një herë lashë mënjanë negativitetin dhe pesimizmin tim dhe i besova kremit Mira Piel!

Hapi i katërt. Pershtypjet dhe rezultati

Më poshte do të gjeni një foto që kam bërë pas 20 ditësh (jam unë shikoni nishanet 🙂 )

Mira Piel më ka dhënë efektet e dëshiruara! Ndërsa shkruaj po vazhdoj terapinë dhe jam e lumtur që këtë verë do të shkoj në plazhe pa asnjë kompleks.

Shpresoj shumë që përshtypjet e mija tju vinë sado pak në ndihmë grave dhe mamave, të cilat ashtu si unë nuk duan të heqin dorë nga një trup i shëndetshëm dhe tonik.

Më poshtë po ju tregoj linkun e produktit dhe ju rekomandoj ta provoni do te befasoheni!

Kliko këtu për të  porositur Mira Piel dhe përfito nga oferta speciale e cila është vetëm për pak ditë!

KUJDES: Të gjitha përfitimet e sipër përmendura janë për Mira Piel